
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 2442
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20006
Ext.Price$0.20006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20006 | $0.20006 |
| 10 | $0.08806 | $0.88060 |
| 50 | $0.08268 | $4.13400 |
| 100 | $0.07763 | $7.76300 |
| 500 | $0.06198 | $30.99000 |
| 1000 | $0.05556 | $55.56000 |
| 3000 | $0.04980 | $149.40000 |
| 5000 | $0.04464 | $223.20000 |
| 10000 | $0.04001 | $400.10000 |
